Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Polecenie
Przeczytaj tekst. Wpisz do tabeli nazwy występujących w nim zjawisk fizycznych i reakcji chemicznych.
Paweł rano zagotował wodę na herbatę. Posłodził ją. W tym czasie mama usmażyła jajecznicę. Siostra Pawła suszyła w łazience włosy. W południe mama zmieliła mięso i usmażyła je. Na dworze panował upał, więc tata zamroziła herbatę i wodę. Po południu mama upiekła ciasto ze śliwkami. Wieczorem tata i Paweł obserwowali nad stawem tworzenie się mgły. Potem porąbali drewno i rozpalili ognisko.
Rozwiązanie
Zjawiska fizyczne Reakcje chemiczne
gotowanie wody smażenie jajek
rozpuszczanie cukru smażenie mięsa
suszenie włosów pieczenie ciasta
mielenie mięsa rozpalenie ogniska
mrożenie wody i herbaty  
tworzenie się mgły  
rąbanie drewna